שיאצו

אודות הטיפול

שיטת הטיפול שפותחה ביפן במאה העשרים, תוך התבססות על עקרונות הרפואה הסינית העתיקה. משמעות המילה שיאצו

ביפנית: "לחץ בעזרת האצבעות". " (שי=אצבע, אצו=לחץ )

הלחץ שמפעיל המטפל על נקודות חיצוניות בגוף המטופל משחרר חסימות אנרגטיות ומאזן את זרימת האנרגיה. הטיפול נועד לסייע בפתרון מגוון בעיות בריאות, בדומה לרפואה הסינית.

בעבר הייתה השיטה מבוססת, רק  על הפעלת לחץ של האגודלים, עם השנים החלו לשלב בטיפול בשיאצו גם הפעלת לחץ באמצעות הידיים, על ידי הנעת המפרקים וכפות הרגליים. כיום טיפול שיאצו כולל  מגע ולחיצות בנקודות איזון בגוף, כיפוף ומתיחה של האיברים ומניפולציות עדינות במטרה לשחרר חסימות ולנתב את האנרגיה, להשפיע על שרירים, עצבים ומערכות פנימיות ובכך להביא לאיזון הגוף והנפש ולשפר את ההרגשה הכללית.

מהלך הטיפול

בעזרת האצבעות, הידיים והרגליים מפעיל המטפל לחץ נקודתי מתון, תוך תנועה איטית לאורך קווי האנרגיה בגוף המכונים מרידיאנים. כדי להגיע למקסימום טווח תנועה והזזה של המטופל בנוחות, נהוג לבצע את השיאצו בדרך כלל על מזרן רחב על הרצפה או על מיטת טיפולים. טיפול השיאצו נעשה כשהמטופל לבוש בלבוש ארוך ומלא – רצוי לבוש נוח כמו חולצת טריקו, טרנינג וגרביים. במהלך הטיפול נהנה המטופל משלווה ורפיון כללי של השרירים. תוצאות הטיפול מלוות את המטופל גם לאחר הטיפול כאשר האפקט הולך ומצטבר.

למי מיועד?

הטיפול מיועד לכולם בעיקר לאלו הסובלים מתסמונות כאב (לרבות כאבי גב, כאבי ראש ומגרנות), לחיזוק מערכת החיסון ותמיכה בתהליכי ריפוי, להפרעות שינה, למצבי תחלואה של מערכת העיכול, לילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז.

בעיקרון אין מגבלה על גיל המטופל.

לא לשכוח!

מומלץ להגיע לטיפול בבגדים נוחים וזוג גרביים נוסף.

כדאי להימנע מארוחה כבדה לפחות שעתיים לפני הטיפול. במידה שחל שינוי במצב בריאותכם, לרבות כניסה להריון,

יש לדווח למטפל טרם תחילת הטיפול.