רפלקסולוגיה

אודות הטיפול

רפלקסולוגיה הנה שיטת טיפול העושה שימוש בכפות הרגליים וכפות הידיים, הן לשם אבחון מקור הבעיה והן לשם הטיפול בה.

אף שלשיטה שורשים בעת העתיקה, את הגרסה המודרנית פיתח בשנת 1913 ויליאם פיצג'רלד והיא שוכללה בשנות השלושים של המאה שחלפה על ידי יוניס אינגהם שטבעה את המונח 'רפלקסולוגיה'. הרעיון הטמון בבסיס השיטה הוא  שניתן לאבחן סיבות ותסמינים לבעיות גופניות או נפשיות בעזרת תשאול המטופל והתבוננות מושכלת בכפות הרגליים שלו. על פי הגישה הרפלקסולוגית – הפרעה באיבר פנימי תתבטא ברגישות או כאב בנקודה מוגדרת בכף הרגל. הטיפול בסיבה לבעיה מתבצע בעזרת מגע או הפעלת לחץ באזורים מסוימים בכפות הרגליים. בעקבות הטיפול משתחררות חסימות אנרגטיות והדבר משפיע לטובה על מערכות הגוף. מחקרים רפואיים הוכיחו את יעילותה של הרפלקסולוגיה ככלי טיפולי לשיפור מצבם של הלוקים במחלות מאתגרות לרבות סוכרת, טרשת נפוצה כאבים מסוגים שונים ועצירות כרונית.

המטפל מתבונן ובודק באמצעות מישוש והנעה של כף הרגל היכן יש חסימות והפרעות בתפקוד הגופני והנפשי של המטופל.

האבחון הרפואי בשילוב עם התשאול נותן למטפל את המידע כיצד והיכן למקד את הטיפול. הטיפול כולל לחיצות, עיסוי ומתיחות קלות של כפות הרגלים, שבאמצעותם גורמים לתגובה עצבית ואנרגטית בכל  הגוף שמעוררת תהליכי ריפוי טבעיים.

כל שינוי במבנה הנורמלי של הרגל (כולל מבני, צבע, פצעים, גבעות/שקעים) עלול להעיד על בעיה או מחלה אפשרית.

מהלך הטיפול

לאחר תשאול והתבוננות בכפות הרגליים, מפעיל המטפל לחץ או מגע בנקודות מסוימות בכפות הרגליים. הטיפול מלווה לרוב בתחושת הרפיה, הפחתת לחץ ושלווה.

למי הטיפול מיועד?

רפלקסולוגיה טובה לכולם ומשמשת בעיקר לשם התמודדות עם סימפטום קיים והן לשם מניעה. מצבים בהם עשויה להיות תועלת לשימוש ברפלקסולוגיה כוללים בעיות נשימה, אלרגיות, כאבי ראש ,בעיות אורתופדיות, בעיות במערכת העיכול, הפרעות שינה, חוסר איזון הורמונלי ובעיות פריון. בנוסף הרפלקסולוגיה עשויה לתרום להפחתת דיכאון, חרדה ולחץ נפשי.

אין מגבלת גיל.

לא לשכוח!

במידה שחל שינוי במצב בריאותכם

 לרבות כניסה להריון, יש לדווח למטפל טרם תחילת הטיפול.